Co mam Ci kupić na prezent?

Takie pytanie często można usłyszeć. Najlepiej zapytać się danej osoby, ale dana osoba nie zawsze jest skłonna do tego, aby dzielić się swoimi przemyśleniami odnośnie tego, co by chciała dostać. Prezenty na święta 2020 dostępne są już od początku listopada (https://www.taniaksiazka.pl/Prezenty). Mamy prawie dwa miesiące na to, aby przemyśleć co tak naprawdę byśmy chcieli dostać oraz wręczyć innej osobie. Może będzie to książka?

“Kobieta w Watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata”

Magdalena Wolińska – Riedi zaprasza wszystkich do miejsca, gdzie nikt na ogół nie ma wstępu. Do miejsca, gdzie zaglądać mogą tylko nieliczni. Ona miała tą przyjemność, ponieważ została żoną szwajcarskiego gwardzisty, dzięki czemu stała się w pełni legalną obywatelką najmniejszego państwa na świecie. Dla wielu osób może to być wyróżnienie, które jest godne pozazdroszczenia. Tylko nie można zapominać o tym, że nie wszystko piękne, co się cudownie błyszczy. Autorka opowiada o profitach, jakie płyną z tego, że mieszka się w tak wyjątkowym miejscu, ale również o ciemnych stronach bywania w Watykanie, bowiem i takie istnieją. Magdalena Wolińska – Riedi nie tylko chciała być żoną i matką dla swoich dzieci, ale również miała ambitne plany zawodowe. Czy jako kobieta mogła realizować je w tym miejscu? Okazuje się, że tak. Autorka sprawowała funkcję tłumacza w watykańskich sadach i była korespondentką, która na co dzień żyje w Watykanie jako jego obywatelka. Prawie dwadzieścia lat, dzięki czemu udało jej się poznać to niezwykłe miasto niemal od podszewki. Teraz każdy ma szansę zobaczyć jak to było naprawdę.

“Wakacje 1939”

Anna Lisiecka zaprasza wszystkich na wakacje. Ale nie będą to byle jakie wakacje, ale te, które miały miejsce w 1939. W momencie, kiedy za chwilę miało dojść do wybuchu II wojny światowej. Czy w powietrzu dało się wyczuć, że będą to takie ostatnie radosne dla wielu ludzi chwile? A może ludzie wcale nie myśleli o tym, że mają teraz słońce i mogą pakować swoje rodziny na wczasy? Autorka sprawdziła odczucia wielu ludzi na podstawie zapisków do których po długiej batalii udało jej się dotrzeć. W swojej książce Lisiecka wspomina o osobach bardziej znanych, jak chociażby Zofia Nałkowska, która zaraz po wakacjach wydała swoje słynne “Medaliony”. Jest tutaj także Ignacy Mościcki i wiele innych osób, – bardziej znanych lub mniej. Jak wyglądały wakacje zaraz przed tym, zanim doszło do wybuchu zbrojnego konfliktu? O tym wszystkim i o wielu innych sprawach opowiada Anna Lisiecka w swojej książce.

Boże Narodzenie zdjęcie freepik - pl.freepik.com